Nejčastější hlášky učitelů

31. března 2016 v 15:14 |  Ze života...
Někdy jen tak sedím ve škole poslouchám učitele a říkám si, že mám asi pocit déjà vu... Hned mi ale dojde, že to není ve mně, ale v učiteli. Totiž v jeho zvláštní ohrané učitelské řeči. Zdá se mi, jako když učitelé chodí na něajaký kurz 'Jak mluvit v hodinách', protože všichni používají stejné hlášky. Až na výjimky, samozřejmě...
1. Jestli něco chceš, zvedni ruku!
Znáte ten pocit, když něco nutně potřebujete říct, už se hlásíte 10 minut a učitel vás ne a ne vyvolat, jako by čekal, až to vykřiknete a bude vám moci dát poznámku? Já jo a moc dobře... A pak ještě vše završí touto větou. To mě úplně deptá!
2. A k tabuli půjde... Tak třeba TY!
Když se něco nenaučím a učitel zrovna zkouší, snažím se být nenápadná, radši ani nedýchám (teď přeháním :D) a už slibuju Bohu, co všechno splním, jen aby mě nevyvolal. A jako naschvál z 25 žáků vyvolá mě...


3. Tohle už máte dávno umět!
Aneb věta: Nikdy jsme to nedělali, ale potřebuju vám za něco vynadat :D. Tuhle hlášku slyším skoro každý den, přitom vím, že tohle jsme s učitelem nikdy neprobírali.
4. To kdyby viděli tvoji rodiče!
Naše fyzikářka (asi 100letá šilhavá ženská :D) mi jednou dokonce řekla, že by mě vyfotila rodičům, aby viděli, jak 'padám z oblakof', prej jako to je v tom filmu. Do teď nevím, který film myslela, ale asi si připadala, že řekla něco vtipnýho :d.
5. Tak pojď sem a řekni to za mě!
Dneska jsem tuhle hlášku slyšela asi 3krát, tak jsem si na ní vzpomněla. Vtipný je, když někdo opravdu jde k tý tabuli a vysvětlí to líp než učitelka, která pak jenom zírá s otevřenou pusou :D.
Učitelé, Přátelé, Nepřátelé, Dualismus, Protiklady
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Fredy Fredy | Web | 1. dubna 2016 v 13:03 | Reagovat

super článek :-)  ;-)

2 tynusblog tynusblog | E-mail | Web | 1. dubna 2016 v 17:41 | Reagovat

[1]: Děkuju moc :-).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Design by: Růžová růže 7.5.2016