Březen 2016

Nejčastější hlášky učitelů

31. března 2016 v 15:14 Ze života...
Někdy jen tak sedím ve škole poslouchám učitele a říkám si, že mám asi pocit déjà vu... Hned mi ale dojde, že to není ve mně, ale v učiteli. Totiž v jeho zvláštní ohrané učitelské řeči. Zdá se mi, jako když učitelé chodí na něajaký kurz 'Jak mluvit v hodinách', protože všichni používají stejné hlášky. Až na výjimky, samozřejmě...
1. Jestli něco chceš, zvedni ruku!
Znáte ten pocit, když něco nutně potřebujete říct, už se hlásíte 10 minut a učitel vás ne a ne vyvolat, jako by čekal, až to vykřiknete a bude vám moci dát poznámku? Já jo a moc dobře... A pak ještě vše završí touto větou. To mě úplně deptá!
2. A k tabuli půjde... Tak třeba TY!
Když se něco nenaučím a učitel zrovna zkouší, snažím se být nenápadná, radši ani nedýchám (teď přeháním :D) a už slibuju Bohu, co všechno splním, jen aby mě nevyvolal. A jako naschvál z 25 žáků vyvolá mě...


TAG #4 : Jedno slovo

30. března 2016 v 20:36 Tagy
1. Tvoje vlasy?
Kundrnatý :D
2. Oblíbená věc?
Mobil :)
3. Sen z minulé noci?
Nic...
4. Oblíbené pití?
Arizona :3
5. Vysněné auto?
Jednorožec :D


Sobectví aneb slepota v nás všech...

29. března 2016 v 17:52 Témata týdne
Slepost nemůže být jen fyzická, ale i psychická. Lidé jsou v dnešní době zaslepeni svou sobeckostí, že ani nevidí, co cítí druzí. Všichni jsou alespoň z části sobci. Je to asi krutý takhle to říct, ale mám pravdu. Kamarádi jsou sobci, protože se s vámi baví, aby nebyli opuštění. Máma s tátou se o vás starají kvůli pocitu, že jsou dobří rodiče. Lékaři vyšetřují kvůli své dobré pověsti a penězům, aby se mohli starat o rodinu a cítili se dobře. Vlastně všichni svou práci dělají kvůli rodině, nebo kvůli sobě, aby se jim dobře žilo. A to už jsme zase zpět u pocitu 'dobrých rodičů'. V takovýchto případech ani není sobectví špatné, ale zdá se mi, že někteří lidé už to přehání. Neříkám, že já sobec nejsem, proč asi píšu blog? Jednak kvůli lidem, ale jednak kvůli sobě. Místo abych tohle řekla kamarádům, napíšu to sem, až sem svět dospěl... Protože kdybych to řekla jim, už by se kasali, že oni sobci nejsou a podobné řeči. Své kamarády mám ráda, ale dneska jsem zjistila, že i oni maj v sobě velký kus sobectví... Tak třeba dneska... Říkala jsem kamarádce o tom, co se stalo mému psovi a ona bez jediného znaku lítosti odpověděla: "Aha, tak to je mi líto." Hned ale povídala o něčem jiným a bylo vidět, že smrt mého psa je jí úlně jedno. V poslední době zjišťuju, jak jsou všichni zaslepeni sami sebou a na nikoho jiného neberou ohledy. Když mi dnes bylo špatně, nikdo se mnou nechtěl jít na záchod, až jsem šla sama a potkala jsem tam jednu kamarádku, která na mě aspoň počkala... Ostatní se na mě vykašlali jen proto, že se když někam chtějí jít, hned vyběhnu za nima a jdeme spolu. Zajímalo by mě jak by to vypadalo, kdybych byla v nemocnici, kolik lidí by za mnou přišlo... A kolik lidí by si vymyslelo výmluvy typu 'Musím se učit. Mám trénink. Máma mi dala zaracha.' Nechci teď ze sebe dělat zoufalce a ze svých kamarádů blbce, jinak jsou super a mám je fakt ráda! Ale všichni bychom se měli zamyslet nad tím, jak na sobě sobeckost nedávat tolik znát, i když je to těžké.
Původně jsem měla k tomuto tématu týdne vymyšlený jiný plán, ale dnešek mě donutil, napsat téma týdne o tomto...Snad jste si z tohohle článku něco vzali a doufám, že to aspoň trochu odpovídá tématu týdne :).

Fakjů pane učiteli 2

29. března 2016 v 14:30 Recenze
Německé filmy moc nemusím, ale všichni se bavili o tom, jak je Fakjů pane učiteli výbornej film, a že se mám na to podívat. Tak jsem se jednoho dne k tomu dokopala a koukla se na to a celkem se mi to líbilo. Nebyl to teda nejlepší film, kterej jsem kdy viděla, ale špatnej taky nebyl. Zdálo se mi, že tam mluví až moc zbytečně sprostě, ale jinak se mi ten film docela líbil. Tak jsem se rozhodla, že se kouknu i na dvojku. Koukali jsme se na to s kamarádkou a vzhledem k tomu, že jsme si při tom lakovaly nehty, nějak moc mě to nezaujalo... Dneska jsem se na to ale podívala podruhý a zjistila jsem, že ten film je fakt super! Sice v něm taky občas nemluvili zrovna slušně, ale líbil se mi víc než jednička. Zdá se mi, že dvojka má lepší zápletku, je víc dojemná a celkově se mi prostě líbila víc. Takže jestli nevíte, na co se podívat, určitě se na tyto dva filmy jukněte :)!

Velikonoční prázdniny

28. března 2016 v 21:14 Ze života...
Jak jste strávili Velikonoční prázdniny a Velikonoční prázdniny? Takhle jsem si je užila já:
ČTVRTEK
Ve čtvrtek jsem šla ven s kamarádkou. Šli jsme se podívat do drogérií a jako vždy jsem odešla s celou počmáranou rukou :D. Potom jsme se rozhodli, že půjdeme ke mně domů a koukli jsme se na Fakjů pane učiteli 2. Ten film se mi hrozně líbil! Při tom jsme si zkoušely dělat 'novinové' nehty. Pokud chcete, dám vám na ně návod :).
PÁTEK
Celý den jsem skoro nic nedělala, jen jsem si žehlila vlasy atd. a večer jsem šla spát ke kamarádce :) No spát, to se říct nedá, protože jsme usly až před pátou hodinou ráno :D. Ještě ve 3 ráno jsme jedli chipsy a když jsme vstaly, tak nám nebylo moc dobře...


Nejhorší den v životě?!

28. března 2016 v 12:01 Ze života...
Včera byl asi můj nejhorší den v životě. Umřel můj pes, který byl u babičky, ale dřív bydlel u nás. Ještě nikdy jsem nezažila ničí smrt, koho jsem měla fakt ráda. I když si hodně z vás řekne, že to byl 'jenom pes', majitelé psů mě pochopí. Jinak by to byl dobrý den, jak už jsem zmiňovala, byli jsme na Okoři, ale tohle mi celý den zkazilo. Probrečela jsem celý večer, opravdu mi to je líto... Jmenoval se Kuba a bylo mu už skoro 19 let, což je pro psa nadpřirozené. V lidských letech by byl starý asi 130 let, což mi přijde fakt nenormální. Už byl hodně starý, nemohl skoro chodit, neviděl, neslyšel, ale to už mu bylo asi rok. Jen předevčírem přestal jíst a pít, proto s ním jeli moji rodiče a babička k veterináři, který řekl, že je třeba ho utratit, jinak by se trápil... Pořád tomu nějak nemohu uvěřit, nejsem na to zvyklá. Zakopali jsme ho na chatě na zahradě, tak se snad bude mít dobře...

TAG #3: Food Tag

28. března 2016 v 11:53 Tagy
1. Máš raději snídani,oběd nebo večeři?
Nejradši mám oběd, protože ten si vždy nejvíc vychutnám... Ve všední dny nesnídám a večeři sním vždycky rychle.
2. Kolikrát denně jíš?
Tak to je těžká otázka, nepočítám to :D. Ale třeba 7krát za den.
3. Nejoblíbenější jídlo?
Njevíc ze všeho miluju kuřecí plátek s půlkou broskve a na vrchu niva a plátek eidamu :3. Nebo mám ráda třeba lasagne a z těch nezdravých pizzu.
4. Nejméně oblíbené jídlo?
Pečené kaštany... Jenom co je cítím, už se mi chce zvracet...
5. Nejoblíbenější sladkost?
Turecký med :3.


Dotazník- Jak se vám líbí můj blog?

28. března 2016 v 11:12 Novinky
Ahoj, připravila jsem si pro vás dotazník, abych se dozvěděla, co si myslíte o tomto blogu. Budu moc ráda, když ho vyplníte, protože tím se může můj blog zlepšit :-). Stačí jen kliknout na odkaz a můžete vyplňovat :-).

Velikonoce

28. března 2016 v 10:19
Máte rádi Velikonoce? Napsat mi to můžete buď do komentářů, nebo můžete hlasovat v mé anketě v menu. Já je moc nemusím, už kvůli tomu, že se mi zdá nefér, že jen kluci mohou bít holky a ne naopak :D Taky mi není příjemné, když kluci ode mě ze školy přijdou ke mně domů hodovat s očekáváním, že jim něco dám. Zdá se mi trapný 14ti letým klukům dávat zajíčka z čokolády :D Nebo to, že se baví s mými rodiči, z toho taky nejsem šťastná... No ale i přes to všechno si Velikonoce vždy alespoň zčásti užiju :). Tak vám, holky, přeju, ať vás kluci dneska moc nezlohaj a jestli jo, nezapomeňte na to, že je letos přestupný rok a hodovačky byste měly mít v ruce vy! Takže všem přeju hezké a nebolestné Velikonoční pondělí :). (Fotka je moje z loňských Velikonoc)

Ankety

27. března 2016 v 22:06 Novinky
Na blogu jsem zavedla nový systém anket. Každý týden v neděli změním anketu. Tento týden se týká Velikonoc, na příští týden vymyslím nějakou další :). K nějakým článkům anketu taky někdy přidám. Budu ráda, když budete hlasovat, abych věděla, jestli se vám to líbí :).
Design by: Růžová růže 7.5.2016